Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon DAWID STRUENSEE WYGRYWA KOLEJNĄ RUNDĘ OPONEO MOW RC (wpis z dnia 13.06.2016)

foto: facebook Dawid Struensee

W minioną niedzielę w Toruniu odbyła się już czwarta runda OPONEO MOW Rallycross. W klasie BMW ponownie zwyciężył zawodnik reprezentujący nasz Klub - DAWID STRUENSEE (BMW E36 318is COUPE). Tym razem o zwycięstwo nie było łatwo - Dawid od rana miał delikatny kłopot ze zdrowiem i dodatkowo jego auto nie prowadziło się zbyt dobrze. Na szczęście Dawid jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że potrafił pokonać zarówno swój organizm jak i na tyle zmienić styl jazdy żeby wyeliminować kłopoty z prowadzeniem auta. Zwycięstwo w biegu finałowym  nie było łatwe - ostra walka trwała do ostatniego okrążenia i Dawid musiał walczyć z Przemkiem Wójcickim. Na szczęście taktyka Dawida okazała się na tyle skuteczna że wyjeżdżając z Joker Lap Dawid pomimo straty lusterka wywalczył pierwszą pozycję i utrzymał ją do mety.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Dawidowi kolejnego zwycięstwa i trzymamy kciuki za zdobycie tytułu Mistrza w sezonie 2016 :-)

Chcemy też pogratulować Kamilowi Wysockiemu, który zalicza kolejny dobry występ w klasie BMW. Jest to jego pierwszy pełny sezon startów w OPONEO Ralycross i kolejny raz zameldował się w półfinale. Brawo!!!

 

postheadericon SUKCES ZAŁÓG REPREZENTUJĄCYCH AUTOMOBILKLUB BYDGOSKI (wpis z dnia 17.05.2016)

foto:Rallysprint Poland Team

W miniony weekend załogi Automobilklubu Bydgoskiego Maciej Figel (kierowca) i Jacek Kociszewski (pilot) BMW E30 3118is oraz Dawid Struensee (kierowca) i Michał Jucewicz (pilot) BMW E36 318ti Compact startowały w 15 ADAC Emmersdorfer Baron von Aretin Rallye. Baza rajdu zlokalizowana była w okolicach miejscowości Aldersbach, prawie 1000 km od Bydgoszczy. Start zakończył sie sukcesem - Maciej z Jackiem zajęli 2 miejsce w klasie H14 i 14 w klasyfikacji generalnej a Dawid z Michałem 3 miejsce w klasie H14. Zawodnicy jadą cały sezon niemieckiego pucharu SCHOTTER CUP i obie załogi plasują się po trzech rajdach w pierwszej dwudziestce generalki całego cyklu - Maciej na 15 miejscu Dawid na 17.

Kolejny start 2 lipca w Bergring Teterow. Klubowym kolegom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wygrane.

Więcej informacji na profilu facebookowym Rallysprint Poland Team

 

postheadericon VII EDYCJA PUCHARU MOTO-BYDGOSZCZ (wpis z dnia 9.05.2016)

foto: bydgoszcz.pl

W minioną sobotę Automobilklub Bydgoski przy współpracy Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych UM Bydgoszczy oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy zorganizował VII Edycję Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ. Był to turystyczny rajd samochodowy do udziału w którym zaprosiliśmy przedstawicieli bydgoskich firm motoryzacyjnych. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 40 km trasy ulicami Bydgoszczy. Elementami klasyfikującymi załogi były:

- dokładność przejechania trasy i odpowiedzi na pytania związane z mijanymi obiektami

- test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym i zasad udzielania pomocy medycznej ofiarom wypadków drogowych

- próba sprawności jazdy na terenie Wojewódzkiego Óśrodka Ruchu Drogowego

- próba sprawności jazdy z talerzem Stewarda - przygotowana oraz zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

- konkurencja strzelecka - sprawdzaliśmy celność strzałów z broni pneumatycznej

- celność rzutów do "kosza".

Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie Mateusz Brzeziński i Zbigniew Rykaczewski (KLG sp. z o.o.) - pełne wyniki poniżej

WYNIKI INDYWIDUALNE

W klasyfikacji firm pierwsze miejsce zdobyła firma YAMA sp. z o.o. przed Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją sp. z o.o. oraz KLG sp. z o.o.

WYNIKI KLASYFIKACJA FIRM

Jak co roku impreza odbywała się pod patronatem honorowym Pana Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Dodatkową konkurencją był test ze znajomości Bydgoszczy - tym razem zapytaliśmy uczestników o Bydgoszcz przedwojenną i bezbłędnie wszystkie fotografie rozpoznały załogi reprezentujące Miejskie Wodociągi i Kanalizację sp. z o.o. i to do MWiK trafił okazały puchar ufundowany przez Pana Prezydenta Bydgoszczy.

Po przyjechaniu na metę imprezy uczestnicy mogli zrelaksować się na MOTO MAJÓWCE w Zespole Szkół Samochodowych, gdzie można było podziwiać mi.in. zabytkowe pojazdy członków Automobilklubu Bydgoskiego, wiele zabytkowych i nowoczesnych motocykli, wystawę nowych pojazdów z bydgoskich salonów motoryzacyjnych oraz wziąć udział w licznych konkursach i symulacjach.

Około godziny 16.00 odbył się pokaz ratownictwa drogowego z udziałem wszystkich służb ratunkowych a zaraz po zakończeniu pokazu nastąpiło uroczyste wręczenie medali pamiątkowych i pucharów dla uczestników i zwycięzców VII edycji Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ.

Relacja zdjęciowa autor Milena Lewandowska

Relacja zdjęciowa autor bydgoszcz.pl

Link do materiału TVP o/Bydgoszcz

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację imprezy i już teraz zapraszamy na kolejną, VIII Edycję Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ!!!

Do zobaczenia za rok!!!

 

postheadericon PRACA BIURA (wpis z dnia 29.04.2016)

Informujemy, że w dniach 2 maja oraz 4 maja biuro Automobilklubu Bydgoskiego będzie nieczynne. Za ewentualne utrudnienia z góry przepraszamy i zapraszamy od czwartku (5 maja) w normalnych godzinach urzędowania.

 

postheadericon BYDGOSKI MISTRZ KIEROWNICY (wpis z dnia 7.04.2016)

Z przykrością informujemy, że zmuszeni jesteśmy na kilka miesięcy przerwać organizację zawodów Bydgoski Mistrz Kierownicy. Decyzja ta spowodowana jest brakiem możliwości korzystania z bydgoskiego kartodromu.

 

Pomimo wysłania w dniu 10 grudnia 2015 roku i monitowania (na co posiadamy stosowne potwierdzenia) do Dyrektora będącego decydentem odnośnie wynajęcia i ceny toru, do dnia dzisiejszego nie mamy żadnej odpowiedzi dotyczącej rund planowanych na 9.04, 7.05 i 11.06, a co za tym idzie nie zostały one ujęte w grafiku wykorzystania toru.

 

Pomimo wielu starań nie jesteśmy w stanie w tak krótkim terminie znaleźć podobnego miejsca gdzie moglibyśmy Was – uczestników – zaprosić do ścigania. W sytuacji kiedy osoby decyzyjne poinformowałyby  nas w grudniu lub styczniu o braku chęci współpracy przy imprezach mających się odbyć w  kwietniu, maju i czerwcu to mielibyśmy dość dużo czasu na znalezienie alternatywnego terenu do przeprowadzenia BMK. Postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy aby od października Bydgoski Mistrz Kierownicy ponownie wrócił do kalendarza imprez. Jest nam tym bardziej przykro, że nasza kilkuletnia praca zaczynała przynosić efekty w postaci ustabilizowanej i sporej ilości uczestników. Dziwi nas też takie traktowanie, ponieważ jako jeden z nielicznych Klubów w naszym okręgu przez cały czas jesteśmy płatnikiem a nie beneficjentem środków finansowych dysponowanych przez PZM. Pomimo znaczącego wzrostu kosztów wynajęcia obiektu robiliśmy wszystko abyście Wy – uczestnicy – nie odczuli tej zmiany poprzez wzrost wpisowego. Jesteśmy przekonani o Waszym zrozumieniu i liczymy na ponowne spotkanie na zawodach w niedalekiej przyszłości.

 

O szczegółach prac nad znalezieniem nowego, atrakcyjnego miejsca na zawody będziemy Was na bieżąco informować.